Pioneers in the industry, we offer rewinding machine from India.
₹ 140000 / Piece Get Latest Price
| Web Width | 500 mm |
| Production Capacity | 1000 m/min |
| Machine Speed | 150 mpm |
| Material Type | Plastic Film |
| Power Consumption | 12kWh |
| Machine Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
Gopal Singh Rana (Proprietor)
New Hind Packaging
Shed No 4 Khasra No 7/2/2/1, Near Sikka Gas Agency Wazirpur Road, Sector 87, Black Rose Mehandi, Compound
Faridabad - 121014, Haryana, India