Pioneers in the industry, we offer foot pedal sealer machine from India.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Sealing Length | 16 inch (400 mm) |
| Sealing Type | Impulse |
| Sealing Width | 5 mm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Heating Time | 30sec/piece |
| Power | 12kWh |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Driven Type | Electric |
Gopal Singh Rana (Proprietor)
New Hind Packaging
Shed No 4 Khasra No 7/2/2/1, Near Sikka Gas Agency Wazirpur Road, Sector 87, Black Rose Mehandi, Compound
Faridabad - 121014, Haryana, India