Leading Manufacturer of 415v automatic form fill seal machine, 220v automatic form fill seal machine and 240v automatic form fill seal machine from Faridabad.
₹ 130000 / Piece(s) Get Latest Price
| Sealing Type | Center Seal |
| Automation Level | Fully Automatic |
| Filler Type | Cup Filler |
| Capacity | 1500 pouch/hour |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Power Consumption | 12kWh |
| Voltage | 415V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
₹ 110000 / Piece(s) Get Latest Price
| Sealing Type | Four Side Seal |
| Automation Level | Automatic |
| Filler Type | Cup Filler |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Power Consumption | 12kWh |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Automation Level | Automatic |
| Filler Type | Cup Filler |
| Sealing Type | Four Side Seal |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Power Consumption | 12kWh |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
Gopal Singh Rana (Proprietor)
New Hind Packaging
Shed No 4 Khasra No 7/2/2/1, Near Sikka Gas Agency Wazirpur Road, Sector 87, Black Rose Mehandi, Compound
Faridabad - 121014, Haryana, India