Our range of products include automatic pouch packaging machine.
₹ 240000 / Piece Get Latest Price
| Filling Range | Upto 500g |
| Packaging Range | Upto 500g |
| Machine Type | Pneumatic FFS |
| Filling System | Cup Filler |
| Pouch Sealing Type | Center Seal |
| Sealing Type | Center Seal |
| Packaging Speed | Upto 60 PPM |
| Power Consumption | Upto 3 kW |
| Contact Parts Material | SS 304 |
| Pouch Format | Pillow Pouch |
| Features | Nitrogen Flushing, Batch Coding, Pouch Counter |
Minimum order quantity: 5 Piece
Gopal Singh Rana (Proprietor)
New Hind Packaging
Shed No 4 Khasra No 7/2/2/1, Near Sikka Gas Agency Wazirpur Road, Sector 87, Black Rose Mehandi, Compound
Faridabad - 121014, Haryana, India